Spis treści
Top 5
kostiumów na Halloween

     Ostatnimi czasy imprezy z okazji Święta Halloween stały się bardzo popularne. Odbywają się one pod koniec października. Tradycją jest przebieranie się za różne dziwne, straszne czy bajkowe postaci. Jedni wybierają typowe, straszne stroje inni bardziej oryginalne, związane z filmami czy komiksami. Ja jednak pragnę Wam przedstawić pięć najczęściej poszukiwanych kostiumów. A zatem, zapraszam na naszą listę. Może zainspiruje Was ona do stworzenia swojego ubioru na Bal Halloweenowy, który zbliża się wielkimi krokami!


1. Drakula
Oczywiście standardowym strojem na Halloween dla mężczyzn jest strój króla wampirów, Drakuli. Konieczna jest czerwono-czarna peleryna ze sterczącym kołnierzem. Pozostałą część ubioru stanowi czarny frak tudzież smoking czy czerwona kamizelka białą koszulą i długie czarne spodnie. Nieodzowne są także sztuczne (albo i nie) zęby z długimi ostrymi kłami. Makijaż twarzy także jest mile widziany. Kolorami, które w nim przodują są biel podkreślająca bladość wampirów, czerń oczu i czerwień krwi spływająca z ust. Dodatkami w takim kostiumie mogą być fiolki z krwią, bądź duży medalion.


2. Wampirzyca

Kobiety również uwielbiają strój wampirów, dlaczego by nie? I tym wypadku królują długie peleryny, albo bolerka z wysokim kołnierzem. Zamiast fraku zakładają długie, czarno- czerwone, gotyckie suknie. Zdarzają się również kostiumy z krótkimi sukienkami. Rękawy często są postrzępione, co wygląda jakby były skrzydłami nietoperza. Konieczne jest jednak zachowanie czerwieni i czerni, a także wampirzych kłów. Makijaż może być delikatny bądź wyrazisty, ale koniecznie kobiecy, uwodzący płeć przeciwną.
2
1
Poprzednia strona || Następna strona