Spis treści

1.
Magia świąt

2. Kim jest święty Mikołaj?
3. Świąteczna playlista
4. Wieści z pokoju nauczycielskiego
5. Czy wiesz, że...?
6. Plotki
7. Humor z pubu i nie tylko
8. Top 5 prezentów pod choinkę
9. Spis redakcji

Magia świąt
            Magia, jak dowiemy się z niemalże każdej lekcji zaklęć bądź historii magii, otacza nas dookoła i to jedynie od odpowiednio uzdolnionych osób zależy jak ją wykorzystamy. Pod koniec roku kalendarzowego często słyszymy o czymś takim jak magia świąt, lecz czy jest to taka sama siła, jak magia znana z Harry’ego Pottera czy jednak różni się od niej czymkolwiek?
            Święta to czas, który spędzamy głównie z rodziną. Chociaż główną przyczyną jest Boże Narodzenie, to tak naprawdę znaczna część z nas zapewne nie uczęszcza w tym okresie zbyt często do kościoła, lecz skupia się na laickiej stronie tego wydarzenia. Z rodziną, jak to się mówi, wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach, przez co niektórzy wolą widzieć się ze swoimi dalekimi krewnymi jak najrzadziej, lecz w ten czas coś przyciąga nas do tego stołu wigilijnego, aby w dobrym humorze spędzić święta. Magia świąt, a może przyzwoitość, magia, czy też opinia wśród innych, aby nas nie obgadywali za plecami, a wreszcie magia świąt sprawia, że jesteśmy mili, czy fakt ten, że nie wypada być chamskim? Ciężko określić jaki wpływ ma na nas ten specjalny okres i siła nim rządząca, a ile ma po prostu ludzka przyzwoitość, aby nie wyjść na strasznego gbura.
               Moc prezentów i podarków, które mają umilić ten świąteczny czas. Często nie wiem co kupić, bo co jeżeli dana rzecz się nie spodoba, a co jeśli ktoś będzie niezadowolony? Prezenty to dość delikatny temat, ponieważ nie ma jednego dobrego rozwiązania w tej materii, ponieważ podarki wybrane wyłącznie przez darczyńcę mogą zostać zapomniane gdzieś na strychu, a cała magia i radość płynąca z dostania tego prezentu zniknąć po minięciu godziny. Z drugiej strony, jeżeli wiemy co druga osoba chce dostać, to czy podarowanie pieniędzy nie wyszłoby na to samo? Oczywiście nie można zapominać o prezentach dawanych po prostu z serca, gdzie magia faktycznie może istnieć, a prezent być czymś, co odbiorca zapamięta najbardziej ze świąt.
            Magia świąt może istnieć, może nie istnieć, jednak podobnie jak z magią znaną z Harry’ego Pottera, trzeba nauczyć się z niej korzystać, a wcześniej ją odkryć samemu, aby nie wyszło, że dzień spędzony z kimś bądź prezenty podarowane bliskim są wyłącznie musem, który w tym okresie trzeba odbębnić, żeby nikt się do nas nie przyczepił, a żebyśmy my sami weszli w nowy rok z czystym sumieniem.


2
1
Poprzednia strona || Następna strona