Spis treści
Walentynki w UMiCu
            Walentynki… Dla niektórych są wyjątkowym świętem, podczas którego można pokazać drugiej połówce to jak bardzo się ją kocha albo spędzić z nią po prostu przyjemnie czas. Jednak dla drugiej części nie jest to czymś nadzwyczajnym, co warto obchodzić. W Uniwersytecie Magii i Czarodziejstwa również istnieje podział na zwolenników i przeciwników walentynek.
        Jak tradycja UMiCu głosi co roku w naszym uniwersytecie działa poczta Walentynkowa, która najczęściej organizowana jest przez dyrektor Rios. Kilka dni przed walentynkami w najczęściej odwiedzanym przez uczniów miejscu, pojawia się tajemniczy formularz, którym życzenia trafiają do pewnej osoby. Osobą tą jest Amor, któremu dzielnie pomaga profesor Amaia i oprawia w ładną oprawkę życzenia. Na balu w dzień walentynek Amor fruwa ponad głowami zgromadzonych, rozdając odpowiednim osobom życzenia, które zawierają coś, co każdego mogą doprowadzić do łez wzruszenia.
         Przed lub tego samego dnia uczniowie UMiCa biegają po zamku w poszukiwaniu drugiej połówki. Zaś inni mają nadzieję, że na balu poznają swoją bratnią duszę. Są też tacy, którzy po prostu chcą przebrnąć przez bal bez szwanku. Jednak nawet jeśli ktoś nie lubi walentynek, to kiedy dostanie walentynkę, jego serce się uśmiecha na myśl, że ktoś o nim pomyślał. Bo to właśnie jest magia, która stopi każde serce, nawet te najtwardsze.


2
1
Poprzednia strona || Następna strona