*Postukał w opakowanie.* Moje ostatnie pytanie - wyobraża sobie pani moment w swoim życiu, gdy całkowicie porzuciłaby pani świat magii?

[Zachwycona otworzyła pudełeczko i wzięła jedną czekoladkę.] Nie dałeś do nich nic głupiego, bo pewnie spodziewałeś się, że zrobię to. [Wepchnęła mu nagle czekoladkę głęboko do buzi, po czym wzięła drugą i zjadła ze smakiem. Słodyczom ciężko jej się było oprzeć.] Możliwe, że taki moment kiedyś może nadejść, na razie nie wyobrażam sobie tego. Potrafię znaleźć czas na wszystko. [Skrobnęła pudełko i poderwała się z kolan.] Skoro to już koniec to możesz mnie zostawić z tymi maleństwami. [Pogłaskała pudełko.]

*Przełknął niespodziewaną czekoladkę, która wręcz stanęła mu w gardle i prychnął.* O taak, ta była z Amortencją, dobrze mnie uczyłaś. Już czuję samouwielbienie do swojej osoby. *Pokiwał lekko głową, zaciekawiony słowami ekscentrycznej profesorki.* Zazdroszczę pani Profesor, gdyż mi wiecznie go brakuje. A skoro o czasie mowa *zerknął na zegarek. Złapał pudełko z czekoladkami po czym podniósł się gwałtownie, dobrze, że kobieta zdążyła już zejść inaczej z pewnością zaliczyłaby magiczne L4* Mogę pani życzyć już tylko miłego wieczoru i wspaniałych snów. *Skłonił się kobiecie.* Bardzo dziękuję za wywiad i poświęcony cenny czas.

Ależ proszę! Doprawdy, ma pan dzisiaj niezwykłe...szczęście. [Zerknęła na opróżnioną przez niego szklankę.] Noc jeszcze długa. Kto wie co się może zdarzyć. [Zaśmiała się i zniknęła w drugim pomieszczeniu nawet nie czekając, aż uczeń wyjdzie z jej gabinetu. W końcu zna drogę powrotną...chyba.]

Cóż, młodemu redaktorowi w taki oto sposób nie zostało nic innego do zrobienia, niż zebrać wszystkie notatki i ruszyć do swojego dormitorium, by przygotować materiał!


Kulisy wywiadu, czyli złote teksty Tajemniczej Profesorki!
Tajemniczy_Gość; O NIE JAKI TY JESTEŚ NIEMIŁY!!
Tajemniczy_Gość; Czekaj napisze to jeszcze raz
Tajemniczy_Gość; No to ja nie chcę takiej zniewagi w wywiadzie XD
 Tajemniczy_Gość; W tamtym zakończeniu musiałabym Cie zabić na dowidzenia.

****
Kim jest tajemniczy profesor? 
Odpowiedzi wysyłajcie do 9 lipca na adres: patronus@potterowo.pl

Profesor pod lupą
Tym razem profesora długo śledzić nie musiałam, aby znaleźć o nim ciekawe informacje. A wszystko dlatego, ze jak już zagląda do pubu szkoły, nie siedzi cicho! A kogo mam na myśli? Mała podpowiedź: ten profesor uwielbia witać wszystkich kolejno wymieniając ich imiona i całując mocno. Oprócz tego uwielbia siedzieć o 22:00 przy centralnym stole pubu. Na dodatek uważa się za króla albo innego władcę:

[22:51:17] XXX: JA JESTEM SŁUTANEM

Chyba już wiecie prawda? W końcu tylko jeden profesor ma tron, na którym przesiaduje na lekcjach i ogląda z niego pracę swoich podopiecznych. To nasz mistrz zielarstwa Przemek Brian. A dlaczego biorę go pod lupę? Sam poprosił!

[22:51:17] Przemek: coś mało mnie jest ;[
[22:51:47] Klaireen: Mało o tobie? dobrze Przemek
[22:51:50] Klaireen: będzie wiecej ;)

A zatem, kim jest pracownik naszej Cieplarni? Jest to bardzo ciepły nauczyciel, który nigdy nie skąpi swoim uczniom dobrych ocen. Nie jest wymagający, ceni sobie dobry klimatyczny opis. Dba również o perfekcyjne wykonywanie dołków na swoje cenne rośliny. W końcu są mu tak drogie, jak uczniowie. A może droższe? Na swoich lekcjach częstuje uczniów ciasteczkami. Skąd je bierze? Doszły mnie słuchy, że wypieka je po nocach jego nowy pomocnik o tajemniczym imieniu „Zielarz”. Ostatnio klasa I widziała go w Cieplarniach. Każde ciasteczko jest podobizną profesorów. Ale spokojnie. Nie działają jak lalki wudu. Nic się nie stanie, jak je zjecie… no oprócz tego, że możecie się ładnie roztyć!

[21:57:54] NarcyzaZoe_AssassinBlood: Zielki z Przemkiem? To przecież jadalnia słodyczy

Przejdźmy jednak do analizy postaci. Na początek warto wspomnieć, że ostatnio jeden z dyrektorów szkoły usilnie szukał jakiejś ciekawej ksywki dla Przemka, ale… cóż… marnie to wyszło. Nic dziwnego! Pan Brian ma spore poczucie humoru i dystans do siebie, a przy tym każda ksywka brzmi jak komplement. Bo co niby złego w roślinach, skoro tak je lubi?

 
20
19
Poprzednia strona || Następna strona