5270

11643

11855
4457
HTML Editor - Full Version

Przeglądając naszą stronę, zapewne zastanawiasz się o co w tym wszystkim chodzi. Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa nie jest żadną grą z rodzaju gier RPG. Jesteśmy wirtualną, DARMOWĄ "szkołą magii" - żyją tutaj prawdziwi ludzie, być może ktoś z nich stanie się w przyszłości Twoim przyjacielem. Lekcje odbywają się za pośrednictwem czatu www.chatsm.pl. Podczas lekcji zdobywasz oceny, punkty do rankingu domów, Karty Czarodziejów - wszystko tak, jak było w prawdziwym Hogwarcie, opisanym w serii książek "Harry Potter".

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, poruszone zostaną kwestie, które mogą budzić Twoje wątpliwości - wszystko tak, byś jak najłatwiej mógł wkroczyć w wirtualny Świat Magii.

Spis treści:

 1. Jak się zapisać?
 2. Jak wejść do sali?
 3. Czym są lekcje?
 4. Klimat
 5. Miejsca - niespodzianki
 6. Zadaj pytanie

Możesz również przeczytać nasz poradnik, aby dowiedzieć się jeszcze więcej.

Linia

1. Jak się zapisać?

Zapisy do naszej szkoły są bardzo proste. Ograniczają się jedynie do wysłania formularza oraz założenia stałego nicku na czacie - byś mógł wygodnie przebywać na lekcjach. O nicku później, najpierw zajmimy się złożeniem formularza, czyli znaną z innych stron rejestracją konta. Dokonasz tego, klikając [tutaj]. Pamiętaj, by wymyślić sobie oryginalne imię i nazwisko - czyli nick. Najlepiej, gdyby były to nazwy zagraniczne. Pomyśl sobie, jak chciałbyś nazywać się, gdyby przyszło Ci mieszkać w innym kraju? Teraz możesz rozpocząć swoje drugie życie z takim właśnie imieniem i nazwiskiem! Dla ułatwienia, niżej prezentujemy przykładowo wypełniony formularz:

 

Pamiętaj, by podać prawdziwego maila - zostanie na niego przesłana wiadomość aktywacyjna. Po wypełnieniu wszystkich pól formularza, kliknij przycisk "Dodaj zgłoszenie". Tym oto sposobem zapisałeś się do szkoły - nie martw się, na pewno zostaniesz przyjęty!

2. Formularz wysłany. Co dalej, czyli jak wejść do sali?

Zapisanie się na ucznia, to niejedyny formularz, który musiałeś wypełnić, by stać się w pełni naszym uczniem i móc uczestniczyć w lekcjach. Teraz musisz zarejestrować nick na portalu www.chatsm.pl. Jak to zrobić dowiesz się, czytając dalej ten samouczek. Tylko proszę Cię - czytaj uważnie! Na początek kliknij [tutaj], link ten przeniesie Cię do wcześniej wspomnianego serwisu. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na poniższych obrazkach:Wypełnij teraz poniższe pola! Pomocny może okazać się obrazek:


Po wypełnieniu wszystkich pól i kliknięciu przycisku "Zarejestruj" ukaże Ci się taki komunikat:


Sprawdź teraz konto pocztowe, które podałeś przy rejestracji! Zapewne czeka już tam na Ciebie link aktywujący! Kliknij w niego, by móc dokończyć brakujące kroki rejestracji. Po kliknięciu ukaże się taki widok, dalej postępuj z instrukcjami na obrazku:


Tak, wiem - wydaje się troche skomplikowane, jednak radość jaką będziesz czerpał z obecności tutaj jest tego warta! Po kliknięciu przycisku "Zaloguj" ukaże Ci się panel administracyjny, jak na obrazku niżej. Nick, który podałeś przy rejestracji jest tzw. nickiem głównym. Ale możesz założyć sobie jeszcze inne nicki. Wystarczy, że wybierzesz opcję "Moje nicki".

Gratulacje, teraz istniejesz już w Świecie Magii!

Pewnie zastanawiasz się teraz, jak wejść do sal lekcyjnych, czy do innych miejsc w naszej szkole. Na czat można wejść za pomocą programu ICeQ (kliknij [TUTAJ], aby rozpocząć pobieranie - program całkowicie bezpieczny, darmowy, nie wymaga instalacji). Rozpakuj program i uruchom plik "Chat" (z uśmiechniętą ikonką) z folderu, do którego go wypakowałeś. Teraz wpisujemy nasz nick i hasło (które zarejestrowaliśmy w ostatnim wypełnianym formularzu). Następnie podajemy nazwę pokoju, do którego chcemy się dostać czyli tzw. join. Joiny wypisane są pod [TYM] linkiem. Join (nazwa pokoju) naszej wielkiej sali, gdzie będziesz mógł zapoznać się ze szkołą i gdzie odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego to umic_wielka_sala . Wpisz go dokładnie i kliknij przycisk "Ok" - zostaniesz połączony z czatem, będziesz w Wielkiej Sali naszej szkoły!

Gdy już zapoznasz się ze szkołą zapraszamy Cię do naszego pubu - wystarczy wpisać jako nazwę pokoju (join) słowo: umic . To tam spotyka się społeczność szkoły i Świata Magii w chwilach, gdy nie odbywają się lekcje.

Uwaga! Na czat można wejść również z telefonu komórkowego. Wystarczy, że wejdziecie w [TEN LINK]  i pobierzecie program o nazwie Wilczek.


3. Czym są lekcje?

Lekcje - jak już wcześniej było powiedziane - odbywają się na czacie. Poczujesz tutaj klimat podobny do tego z książkowego Hogwartu! Zgłębisz między innymi tajniki eliksirów, historii magii, zaklęć czy wróżbiarstwa. Lekcje odbywają się w godzinach wieczornych (po 18) od poniedziałku do piątku, natomiast zabawy i lekcje dodatkowe organizowane są w weekendy. Na lekcjach zostaniesz nagrodzony (bądź ukarany za złe zachowanie!) punktami do rankingu domów (do domu zostaniesz przydzielony przez Tiarę podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego lub - jeżeli zapisałeś się w jego trakcie - podczas przyjęcia do szkoły). Prócz punktów nauczyciele będą przyznawać Ci także magiczne oceny. Oto one oraz ich realne odpowiedniki:

[W]ybitny - 6; [P]owyżej oczekiwań - 5; [Z]adowalający - 4; [N]ędzny - 3, [O]kropny - 2; [T]roll - 1

Uczestnictwo w lekcjach to pierwszy krok do kariery nauczycielskiej! Chcesz zostać nauczycielem takim jak Snape lub McGonagall? Uczęszczaj na lekcje i zdobądź tytuł absolwenta Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa!

4. Klimat

W naszej szkole czasami odbywają się spotkania, na których obowiązuje klimat. Co to znaczy? Wcielając się w rolę ucznia Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa masz do odegrania swoją rolę. To Ty kierujesz swoim "drugim ja" - będziesz dobrym czy niesfornym uczniem? Bliżej Ci do czarnej magii czy czerpania z niej pożytku? Do kogo Ci bliżej - do książkowego Harrego Pottera, czy Draco Malfoya? To Ty decydujesz! Klimat to nic innego, jak odgrywanie swojej roli z poszanowaniem innych osób. Oto przykład klimatu:

*Do Wielkiej Sali pewnym krokiem wszedł młody chłopak ubrany w jasnoniebieską, codzienną szatę Ravenclawu. Idąc, poprawił włosy, zamaszyście zaczesując dłonią opadającą na czoło blond grzywkę. Uśmiechnął się do koleżanek z Gryffindoru, siedzących przy sąsiednim stole, przywitał się z mijającym go dyrektorem i sam zajął miejsce przy stole swojego domu.* O, witaj stary! *powiedział do przyjaciela, którego dopiero teraz dostrzegł po przeciwnej stronie. Wyjął z torby podręcznik do zaklęć - musiał powtórzyć materiał przed zapowiedzianym sprawdzianem. "Dużo tego" - pomyślał i zajął się nauką. Nie mógł pozwolić sobie na kolejnego Trolla*

Ogólne zasady klimatu obowiązującego podczas niektórych wydarzeń w UMiC-u:

 1. Wszystkie czynności, które wykonujemy piszemy w pomiędzy dwoma symbolami * (np. *czynność*) lub pomiędzy dwoma ostrymi nawiasami <> (np. <czynność>). Mistrz gry, czyli osoba, która nadzoruje porządek zazwyczaj swoje czynności zapisuje w nawiasach kwadratowych, np. [czynność].
 2. To, co chcemy powiedzieć zapisujemy poza symbolami, np. *podszedł do profesora* Dzień dobry *ukłonił się nisko i wrócił na swoje miejsce*
 3. To, co chcesz powiedzieć poza klimatem, np. że musisz wyjść zapisujemy w nawiasach zwykłych, np. (z/w - mama mnie woła)
 4. Grając, sterujesz jedynie losami swojej postaci. Nie możesz bezpośrednio pisać tego, jak zachowuje się druga osoba - taką możliwość ma jedynie Mistrz Gry.
 5. Podczas klimatycznej gry staraj się nie używać emotikon.
 6. Pamiętaj także o tym, jaką funkcję pełnisz w szkole - jeżeli jesteś uczniem, nie możesz posiadać niektórych umiejętności i przywilejów dostępnych dla nauczycieli, pracowników.

Wydaje się trudne? Ale tak nie jest! Gdy już zaczniesz grać, spodoba Ci się i na pewno będziesz chciał klimacić jak najwięcej!

 

6. Miejsca - niespodzianki

W szkole, prócz "miejsc czatowych" znajdziesz także lokacje, w których możesz zdobyć dodatkowe punkty, galeony, czy inne profity! Przejrzyj dokładnie całą szkołę w ich poszukiwaniu i przeżyj przygodę, którą Ci zaoferują!

 

Jeżeli masz dodatkowe pytania napisz wiadomość na e-mail sowa@potterowo.pl lub skontaktuj się z nami za pomocą GG 51589522.


ˆ 2011 - 2015 Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szkolne skrzaty uwielbiają ciasteczka (cookies). Poczęstujesz je?

powered by jPORTAL 2 & UserPatch